× The American Dil Kursu Şimdi Arayın
0212 297 82 92

Blog Details

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

Beşiktaş TOEFL Kursu

TOEFL kursu özellikle de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin mutlaka girmesi gereken sınavlardan birisidir. TOEFL (Test of English Foreign Language) uzun süredir kullanılan bir sınavdır. Bu sınavın ilki 1964 yılında Amerika Birleşik Devletlerindeki üniversitelere girmek isteyen yabancı öğrenciler için yapılmıştır. Günümüzde ise Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı kalmamış ve pek çok ülke tarafından istenilen bir sınav haline gelmiştir. Günümüzde TOEFL puanı 130’dan fazla ülkede geçerli sayılmaktadır. 9000’den fazla üniversite bu puan türünü kabul etmekte ve yabancı öğrencilerinden istemektedir. Tabii ki bu sınav zor bir sınavdır. Bu noktada iyi bir puan almak ve istediğiniz üniversiteye yerleşmek için çok fazla çaba göstermeniz de gerekmektedir. Tabii ki bu noktada özellikle de İngilizceniz kötü ise profesyonel bir eğitim kurumdan yardım almanız gerekmektedir. Beşiktaş TOEFL kursu araması da tam bu noktada yapılmaktadır. Beşiktaş bölgesinde oturan insanlar iyi bir kurstan eğitim almak istemektedir.

 

TOEFL Nedir?

TOEFL yurt dışında eğitim almak istediğinizde İngilizce seviyenizi ölçen bir sınav olmaktadır. Bu sınav İngilizce konuşma, yazma, anlama ve benzer bilgilerinizi ölçmektedir. Kısaca bir dil konusunda gerekli olan her türlü konuyu test etmektedir. Sınav başta da belirtiğimiz gibi ilk kez 1964 yılında ABD’de yapılmıştır. Günümüzde ise neredeyse her ülkede geçerliliği olan ve bu alandaki standart haline gelmiş bir sınavdır. Bu sınavın iki farklı türü bulunmaktadır. Bunlardan birisi TOEFL – İBT diğeri ise TOEFL – PBT’dir.

 

TOEFL – İBT Sınavı

TOEFL – İBT sınavın internet ortamından yapılan halidir. Bu sınav türünde sınav fiziki olarak bir merkezde bulunmanız gerekmemektedir. Bilgisayar olan herhangi bir ortamdan bu sınava girmeniz mümkündür. Ülkemizde de 2021 yılından beridir bu sınav türü uygulanmaktadır. Yazılı sınav artık ülkemizde yapılmamaktadır. Bu sınav türünde 3 – 4 parçadan oluşan bir okuma bölümü verilmektedir. Bu parçalar ile ilgili yaklaşık 10 – 1 5 tane soru sorulmaktadır. Sonrasında  7 – 8 parçadan oluşan bir dinleme bölümü sizi karşılamaktadır. Bu kısımdan da yine dinlediğinizi anlayıp anlamadığınızı test etmek için sizlere 5 – 6 soru yönetilmektedir. Bir sonraki aşama tabii ki konuşma yeteneğinizin belirlenmesi olmaktadır. Bu kısımda da 6 sözlü görev bulunmaktadır. Bunları 20 dakika içerisinde yapmanız beklenmektedir. Bu sınavda son kısım ise  50 dakika süren bir yazma kısmı olmaktadır. Bu kısımda 2 tane yazmanız gereken konu bulunmaktadır.

 

TOEFL – PBT Sınavı

TOEFL – PBT ise tahmin edebileceğiniz gibi kağıt ve kalem ile yapılan eski usul sınav türüdür. Bu sınav türünde de 3 bölümden oluşan dinleme kısmı ilk aşama olmaktadır. Bu kısım ortalama olarak 30 – 40 dakika sürmektedir. Sonrasında 15 cümle tamamlama sorusu sizlere yöneltilmektir. Bu sorulardan sonra da 25 dakikalık bir yazılı anlatım kısmı sizlerin karşısına gelmektedir. Bu aşamayı da geçtikten sonra 50 sorudan oluşan bir okuma bölümü karşınıza çıkmaktadır. Bu kısım için sizlere 50 dakika verilmektedir. Bu kısmı da tamamladıktan sonra son aşama olan ve 2 görevden oluşan yazma kısmına geçmeniz mümkündür. Burada da yazma yeteneğiniz test edilmektedir.

Her iki sınavın sonuçları da eşit değer görmektedir. Girdiğiniz sınav türü herhangi bir şey değiştirmemektedir. İkisinden de aldığınız sonuç aynı düzeyde geçerlidir. Zaten belirtiğimiz gibi ülkemizde 2021 yılından veri TOEFL – PBT sınavı yapılmamaktadır. İnsanlar busınavdan başarılı olmak ve bu aşamaları iyi bir şekilde geçmek için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada  Beşiktaş TOEFL kursu araması da çok fazla yapılmaktadır.

 

 

Beşiktaş En İyi TOEFL Kursu

Beşiktaş TOEFL kursu araması yaptığınızda karşınıza çok fazla seçenek çıkmaktadır. Tabii ki bu seçenekler arasından en iyisini bulmak iyi bir eğitim almanız için önemlidir. Bu noktada firma seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmeniz iyi bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • Kurs mutlaka bu alanda tecrübeli bir kurs olmalıdır. Uzun süredir hizmet veriyor olmalıdır. Hakkında yapılan yorumlar da iyi olmalıdır.
  • Kursun eğitmenleri alanında uzman olmalıdır. Tabii ki tüm öğretmenler bu alanda gerekli eğitimi almış olan, TOEFL hakkında yeterli bilgisi bulunan insanlardan oluşmalıdır.
  • Kurs gerekli olan her türlü konuda sizlere destek olmalı ve TOEFL sınavı hakkında da yeterince bilgi vermelidir.
  • Kurs ücretler konusunda da mutlaka uygun fiyatlar ile hizmet sunmalıdır. Bunun yanında farklı ödeme ve taksit seçeneklerini de sizlere vermelidir.
  • Anlamadığınız konular için kurs sizlere telafi eğitimi sunmalıdır. Konuları tam olarak anlamanızı sağlamalıdır.
  • Sizlere gerekli olan kaynakları vermelidir. Sizlerin bu konuda gerekli alıştırmaları yapabilmesini sağlamalıdır.
  • Okuma, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma kısımlarında yeteri kadar örnek yapmalı, bu konularda alıştırmalar yapmalıdır. Ders sonrasında da diğer öğrenciler ile konuşabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz alanlar sunmalıdır.

The American kursumuz bu noktada tüm bu hususlara dikkat etmektedir. Kursumuz sizin sorunsuz bir eğitim almanızı sağlamaktadır. Firmamız her zaman alanında uzman bir ekiple hizmet vermekte ve sizlerin TOEFL sınavından en iyi puanı almasını sağlamaktadır. Kursumuz Beşiktaş TOEFL kursu araması yaptığınızda gerekli olan her türlü hizmeti sizlere sunmaktadır.

 

Beşiktaş TOEFL Seçimi

Beşiktaş TOEFL kursu araması yaptığınızda yukarıda da belirtiğimiz gibi çok fazla firma sizleri karşılamaktadır. Bu firmalardan iyi bir firma seçmek iyi bir eğitim almanız için kilit nokta olmaktadır. Her alanda olduğu gibi bu alanda da iyi bir hizmet sunan ve iyi bir hizmet sunmayan firmalar bulunmaktadır. İyi bir firma seçimi yapmak için mutlaka yukarıdaki şartlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunların yanında firmanın sizlere garanti sunduğundan da emin olmanız iyi olacaktır. Eğer sınavda başarısız olursanız firma sizlere ücretsiz olarak veya çok daha uygun bir ücretle tekrar eğitimi sunmalıdır. Bu garanti firmanın ne kadar iyi olduğunun göstergelerinden birisidir. The American olarak bu noktada da sizlere gerekli olan her türlü garantiyi vermekteyiz. Sizlerin gerçekten başarılı olmasını sağlamak için tüm özeni göstermekteyiz. Bizim için paradan önce her zaman sizlerin öğrenmesi ve başarılı olması gelmektedir. Bu yüzden her türlü hizmet en iyi şekilde planlanmakta ve sunulmaktadır.

 

Beşiktaş TOEFL Kursu Ücretleri

Beşiktaş TOEFL kursu ücretleri de insanlar tarafından merak edilen bir konudur. Bu noktada tabii ki kurs fiyatları sabit değildir. Kursumuza yazıldığınız döneme göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda her zaman ekibimiz ile iletişime geçmeniz mümkündür. Ekibimiz sizlere fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bir bilgi sunacaktır. Ekibimizden sadece fiyatlarımız hakkında değil hizmetlerimiz hakkında da bilgi almanız ve aklınıza takılan bir soru olması durumunda bunu sorarak ona da cevap almanız mümkündür. Ekibimiz sizlerin aklında en ufak soru işareti bırakmamak için çalışmaktadır. Tabii ki hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için kursumuza gelmeniz de mümkündür. Ekibimiz sizleri en iyi şekilde ağırlayacak kursumuza kaydolmasanız bile gerekli olan her türlü konu hakkında bilgiyi sunacaktır. Bu noktada The American gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz ve iyi bir eğitim alabileceğiniz bir firma olmaktadır.